InstalWork -Twój ekspert w dziedzinie oszczędnej i ekologicznej technologii dla domu i firmy.

InstakWork.pl - Na naszym blogu dowiesz się, jak zastosowanie nowoczesnych technologii zwiększa komfort i obniża koszty w Twoim domu. Czytaj o najnowszych trendach, przepisach prawa i praktycznych poradach. Oszczędność, ekologia i bezpieczeństwo - to nasza specjalność. Zobacz, jak możemy Ci pomóc!
Czy pompa ciepła ogrzeje dom w zimie?

Czy pompa ciepła ogrzeje dom w zimie?

Coraz więcej osób zastanawia się, czy pompa ciepła jest skutecznym rozwiązaniem dla ogrzewania domów zimą. Pompy ciepła to technologia, która zyskuje na popularności, zwłaszcza w kontekście rosnącego zainteresowania ekologicznymi rozwiązaniami.

Serwis Pompy Ciepła – Kiedy go wykonać i komu zlecić?

Serwis Pompy Ciepła – Kiedy go wykonać i komu zlecić?

Pompy ciepła to jeden z filarów nowoczesnego ogrzewania domowego. Zdolność do ekologicznego i efektywnego ogrzewania przestrzeni czyni pompy ciepła popularnym wyborem dla wielu gospodarstw domowych. Tak jak każda inna zaawansowana technologia, wymaga ona jednak regularnej konserwacji i serwisu, aby działać prawidłowo i efektywnie. Jedak wielu właścicieli pomp ciepła zastanawia się kiedy przeprowadzić serwis urządzenia i komu go zlecić? Ten artykuł pomoże rozwiać te wątpliwości.

Unijny zakaz dla f-gazów. Wyjaśniamy jakie zmiany wejdą w życie.

Unijny zakaz dla f-gazów. Wyjaśniamy jakie zmiany wejdą w życie.

W marcu 2023 roku, Parlament Europejski przyjął poprawki do rozporządzenia dotyczącego fluorowanych gazów cieplarnianych, znanych jako ustawa f-gazowa. W przestrzeni publicznej pojawiło się wiele kontrowersyjnych informacji. Czy trzeba będzie wymieniać pompy ciepła? Czy zainstalowane pompy będą serwisowane? Czy warto teraz instalować pompę ciepła z f-gazem? Stop dezinformacji. Celem tego artykułu jest wyjaśnienie, jakie zmiany niesie za sobą nowe rozporządzenie i czego mogą się spodziewać użytkownicy pomp ciepła.